Co je excentrické ovládání / excentr?

Excentr, neboli excentrické ovládání či také automatický sítkový odpad je praktickým příslušenstvím, kterým lze otevřít či uzavřít pro vypráznění či naplnění dřez bez přímého kontaktu s obsahem dřezu (horká voda, mycí prostředky...). V podstatě se jedná o "knoflík" na dřezu, jehož otočením ovládáte celý mechanismus excentrického ovládání, dřez ucpete pro napuštění či sítko dřezu otevřete pro vypuštění obsahu.

podminky

Jak vyhotovit díru u granitového dřezu?

Díry u granitových dřezů jsou standartně předvrtány ze spodní strany dřezu, jak pro baterii, případně excentrické ovládání nebo dávkovač saponátu. Díru zvládnete vyhotovit svépomocí přímo Vy či osoba, která dřez zabudovává, dle přiloženého návodu, a to klepnutím do vyznačeného místa na předvrtaném otvoru, dle potřeby.

podminky

Co znamená u dřezu označení 3 1/2 ?

Toto označení u dřezu znamená, že dřez má sítkový odpad. Sítko zachycuje části jídla při mytí nádobí nebo čištění ovoce a zeleniny, které se pak nedostanou do odpadového systému. Lze jej rovněž snadno vyjmout a vyčistit. V podstatě nahrazuje klasický gumový "špunt".

podminky

Co znamená u dřezu označení 1 1/2 ?

Dřezy s tímto číselným označením nemají sítkový odpad, ale jedná se o klasický odtok do sifonu s klasickou gumovou zátkou/"špuntem. Takto označeny a vybaveny klasickým špuntem bývají především levné a základní modely nerezových dřezů.

podminky

Co je granit?Tegranit, Silgranit a Fragranit?

Granit - všeobecně se jedná o umělý kámen, kompozit žuly či jiného přírodního kamene a akrylátu. Tento materiál má výhody přírodního kamene, ale narozdíl od něj je minimálně náchylný k oděru a také má nulovou savost.  Každopádně se jedná o jemný materiál s tvrdostí skály. Silgranit(Blanco), Tegranit(Teka) a Fragranit(Franke), nebo-li silgranitové, tegranitové a fragranitové dřezy jsou jedněmi, stejnými, avšak opět jednotliví výrobci použili svá vlastní pojmenování pro stejný materiál.

podminky